Linie produkcyjne

Producent linii i ciągów technologicznych

Jako Inco System Sp. z o.o. jesteśmy znanym i cenionym, kompleksowym dostawcą linii produkcyjnych dla wielu gałęzi przemysłu. Rozwiązujemy wszelkie problemy z jakimi zgłasza się do nas Inwestor, a nasz zespół dba, aby każdy szczegół w zaprojektowanych przez nas liniach produkcyjnych był w pełni zgodny z oczekiwaniami Klientów.

  Skontaktuj się z nami!

  Sprawdź jak możesz zrealizować swój pomysł. Skontaktuj się z nami!

  Producent linii produkcyjnych - Inco System

  Każda z zaprojektowanych przez nas linii produkcyjnych jest rozwiązaniem indywidualnie dopasowanym do potrzeb naszych klientów. Poprzez nasze doświadczenie oraz wieloletnią współpracę z wieloma partnerami biznesowymi, specjalizującymi się w konkretnych branżach jesteśmy gwarancją skomponowania kompletnych linii produkcyjnych. Zapewniamy w pełni zautomatyzowane rozwiązania, bez względu na wymagania stawiane przez Inwestorów.

  Sprawdź nasze realizacje

  Jesteś zainteresowany ofertą?

  Zadzwoń do naszych specjalistów

  Szukasz rozwiązania automatyzacji swojej produkcji i wiesz, gdzie jest Twoje wąskie gardło? Masz pomysł na automatyzację produkcji? Skontaktuj się z naszymi inżynierami, chętnie pomożemy Ci w realizacji Twoich pomysłów i kompleksowo poprowadzimy przez proces automatyzacji Twojego zakładu.

  Grzegorz Kamrowski

  Tel. 690 365 776

  Mariusz Potrykus

  Tel. 502 527 480

  Etapy wdrażania nowej linii produkcyjnej w Twoim zakładzie

  1

  Pomysł na uruchomienie linii produkcyjnej

  Najważniejszy etap w projektowaniu linii produkcyjnej, w którym główną rolę odgrywa Inwestor. To dzięki jego spostrzeżeniom oraz obserwacji jesteśmy w stanie poznać miejsce, w którym istnieje możliwość automatyzacji stanowiska pracy, poprzez uruchomienie nowej linii produkcyjnej. Wykonujemy również audyty zakładów produkcyjnych, pomagając Inwestorom w rozpoznaniu stanowisk mało efektywnych, podatnych na wprowadzenie automatyzacji.

  2

  Rozmowy na temat funkcjonalności nowej linii produkcyjnej

  Stawiamy na bezpośredni kontakt. Po złożeniu pierwszego zapytania dążymy do spotkania aby móc lepiej poznać oczekiwania Inwestora oraz wspólnie porozmawiać na temat funkcjonalności nowej linii produkcyjnej. W czasie spotkania nasi inżynierowie dopytują szczegółów i przedstawią rozwiązania dostępne na rynku.

  3

  Przedstawienie projektu linii produkcyjnej

  Po rozmowach, na Państwa zamówienie, nasza kadra specjalistów opracuje projekt linii produkcyjnej wraz ze wstępną wizualizacją. W dostarczonym projekcie zawarte są informację na temat specyfikacji danej linii produkcyjnej i parametry techniczne jakimi się charakteryzuje. Jest to czas na wprowadzenie zmian projektowych, wdrożenie uwag ze strony Klientów oraz końcowe opracowanie koncepcji linii produkcyjnej.

  4

  Złożenie zamówienia – rozpoczęcie pracy nad budową linii produkcyjnej

  Nasza firma pracuje na ustandaryzowanych wzorach dokumentów, które pozwalają nam na sprawną obsługę zamówień. Dostarczamy naszym Klientom gotowe formularze zamówień. Dla większych realizacji przygotowujemy projekty umów, które uwzględniają indywidualne potrzeby Klienta. Na tym etapie prowadzone są rozmowy na temat szczegółowych zagadnień takich jak: gwarancja, serwis pogwarancyjny, usługi serwisowe, wymagania sprzętowe, proces wdrażania, płatności, harmonogram uruchomienia linii w zakładzie Klienta. Po złożeniu zamówienia, rozpoczyna się etap realizacji projektu.

  5

  Prace projektowe

  Prace projektowe rozpoczynają się równolegle na trzech płaszczyznach – mechanicznym, elektrycznym i softwearowym. Jest to okres, w którym Inwestor otrzymuję regularne informację na temat postępów prac jakie zachodzą w czasie realizacji indywidualnej linii produkcyjnej. Linię produkcyjną możemy podzielić na etapy, dzięki którym Inwestor ma możliwość szybszego użytkowania części linii produkcyjnej.

  6

  Montaż linii produkcyjnej

  Zakończenie prac projektowych oznacza rozpoczęcie testów linii produkcyjnej w naszej siedzibie. Po montażu zaprojektowanej linii produkcyjnej dochodzi do jej uruchomienia i przetestowania każdej z funkcjonalności. Dzięki czemu klient ma pewność, iż linia, którą otrzyma jest w pełni funkcjonalna i dostarczenie jej do zakładu oznacza sprawne uruchomienie i rozpoczęcie produkcji.

  7

  Transport linii produkcyjnej

  Po uzyskaniu wymaganej funkcjonalności linii produkcyjnej na testach, linia zostaje odpowiednio zabezpieczona i przewieziona do siedziby klienta, gdzie rozpoczyna się proces uruchomienia. Na tym etapie nad całością wdrożenia linii czuwa nasz zespół inżynierów, który jest dodatkowo wsparty przez zespół techników odpowiedzialnych za posadowienie i montaż konstrukcji linii produkcyjnej.

  8

  Rozpoczęcie produkcji

  W końcowym etapie przeszkolony zostaje personel Inwestora pod względem użytkowania linii produkcyjnej, prowadzony jest nadzór nad pracami oraz podpisane zostają dokumenty potwierdzające odbiór linii. Wraz z momentem przekazania linii produkcyjnej w ręce Klienta, oferujemy gwarancję na indywidualnie ustalony okres, w wielu przypadkach Klient ma możliwość przedłużenia gwarancji na kolejny okres lub skorzystania z naszej usługi serwisowej, na warunkach określonych w Ogólnych Warunkach Sprzedaży.

  Najczęściej zadawane pytania:

  Co to jest linia produkcyjna?

  Linia produkcyjna to zespół maszyn i urządzeń zastępujący pracę manualną człowieka. Pozwala zwiększyć efektywność produkcji oraz wyeliminować ograniczenia jakie napotyka człowiek podczas pracy takie jak: niedokładność, niezgodność ze wzorcem, zmęczenie, pomyłki.

  Linia produkcyjna jak zacząć?

  Wdrożenie linii produkcyjnej w zakładzie produkcyjnym rozpoczyna się od zapytania ze strony Klienta lub poprzez audyt wewnętrzny przeprowadzony przez naszych specjalistów, którzy określą wąskie gardła produkcji, czyli miejsca, w których występuję obniżona efektywność stanowisk pracy o dużej powtarzalności.

  Ile kosztuje linia produkcyjna?

  Linie produkcyjne są w zdecydowanej większości produktem na zamówienie, co oznacza, iż koszt takiej linii jest również wyceniany indywidualnie. Na koszta uruchomienia linii mają wpływ takie aspekty jak: zaawansowanie, trudności techniczne czy rodzaj przetwarzanego produktu.

  Jak długo powstaje linia produkcyjna?

  Uruchomienie linii produkcyjnej to proces długotrwały, dzieli się na kilka faz: projektową, prototypową, testową i uruchomienie. Całość prac zależy od zaawansowania linii produkcyjnej i może trwać od miesiąca, dwóch do nawet roku. W czasie prowadzonych, cyklicznych spotkań Inwestor ma ciągły dostęp do aktualności oraz informacji na temat prowadzonych działań i postępów prac.

  Gdzie wykorzystuję się linie produkcyjne?

  Linie produkcyjne są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie do czynienia mamy z powtarzalnymi czynnościami, w których duże znaczenie mają zdolności i umiejętności manualne człowieka. Istnieją powtarzalne stanowiska w każdej produkcji, które są podatne na automatyzację poprzez stworzenie nowej linii produkcyjnej, są to m.in. stanowiska do pakowania produktów w kartony zbiorcze, rozkładanie kartonów, etykietowanie, ważenie, dozowanie, zaklejanie kartonów, sortowanie paletyzacja i wiele innych.

  Czy linia produkcyjna jest mi potrzebna?

  Zakłady produkcyjne zauważają konieczność zastosowania linii produkcyjnych w momencie gdy występują stanowiska pracy, w których występuję niska efektywność. Wówczas wykorzystanie linii produkcyjnej eliminuję wąskie gardło i pozwala podnieść całkowitą efektywność produkcji zakładu o kilka, a nawet kilkanaście procent.

  Kiedy czas na linie produkcyjną?

  Linie produkcyjne mają zastosowanie zarówno w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. Nie ma większego znaczenia w jakim okresie zostanie uruchomiona linia. W większości zakładów planiści w konsultacji ze specjalistami z Inco System, którzy opracowują harmonogram prac wspólnie ustalają przerwy w produkcji i okres, w których występuję ograniczona funkcjonalność zakładu ze względu na uruchomienia nowej linii produkcyjnej.

  Jaki jest okres zwrotu linii produkcyjnej?

  Okres zwrotu linii produkcyjnej jest zależny od wielu czynników, m.in. ilości przetwarzanych produktów w czasie, czasu przezbrajania linii czy wskaźnika wydajności produkcji. Inżynierowie Inco System dążą do jak najkrótszego okresu zwrotu dla Klienta, za średnią przyjmując okres ok. 10-12 miesięcy.

  Inco System Sp. z o.o.

  NIP: 5842813166
  REGON: 521080760
  KRS: 0000949118

  Adres

  Produkcja – warsztat
  ul. Juliusza Słowackiego 185
  80-298 Gdańsk

  Biuro:
  ul. Jabłoniowa 20/111F
  80-175 Gdańsk

  Kontakt

  +48 690 365 776
  +48 502 527 480
  kontakt@inco-system.com

  Przewiń na górę