Oświetlenie hal produkcyjnych

Odpowiednio dobrane oświetlenie hal produkcyjnych i obiektów przemysłowych to zarówno wstęp do podniesienie komfortu pracy i bezpieczeństwa pracowników jak i generowanie dodatkowych oszczędności w zużyciu energii elektrycznej.

Jako partner biznesowy wielu polskich zakładów produkcyjnych rozumiemy potrzeby Inwestorów w zakresie oświetlenia obiektów wielkopowierzchniowych, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie oświetlenia przemysłowego masz pewność, że efekt pracy naszych specjalistów spełni Twoje oczekiwania!

    Skontaktuj się z nami!





    Sprawdź jak możesz zrealizować swój pomysł. Skonsultuj się z Inżynierem.

    Oświetlenie hal produkcyjnych - zalety

    Odpowiednie oświetlenie hal produkcyjnych jest kluczowym elementem dla bezpieczeństwa i komfortu pracy. Prawidłowe oświetlenie bezpośrednio wpływa na jakość i ilość wykonywanej pracy, poprawia warunki pracy oraz zmniejsza ryzyko wypadków.

    Oświetlenie obiektów przemysłowych wpływa również na wydajność pracy – zwiększa precyzję i szybkość wykonywania zadań, co prowadzi do podniesienia efektywności zakładu. Co ważne nowoczesne oświetlenie jest bardziej energooszczędne niż tradycyjne źródła światła, co prowadzi do redukcji kosztów energii elektrycznej nawet o 70%.

    Nie czekaj i skontaktuj się z nami już dziś, aby zwiększyć bezpieczeństwo i wydajność pracy w Twojej hali produkcyjnej!

    Sprawdź nasze realizacje
    Oświetlenie hal przemysłowych - oferta

    Jesteś zainteresowany ofertą?

    Zadzwoń do naszych specjalistów

    Potrzebujesz przemysłowej instalacji elektrycznej do uruchomienia nowej maszyny lub linii produkcyjnej w Twoim zakładzie? Kupiłeś maszynę i musisz zapewnić jej bezpieczne zasilanie elektryczne? Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy Ci w realizacji Twoich pomysłów i kompleksowo poprowadzimy przez proces wdrażania nowych pomysłów.

    Grzegorz Kamrowski
    Tel. 690-365-776

    Mariusz Potrykus

    Tel. 502-527-480

    Oświetlenie hal produkcyjnych – co to jest?

    Oświetlenie hal produkcyjnych to kluczowy element wpływający na komfort pracy i bezpieczeństwo pracowników. Odpowiednie oświetlenie hali produkcyjnej poprawia również identyfikację błędów produkcyjnych oraz pozwala na ich eliminację, niektóre stanowiska, ze względy na specjalne przeznaczenie i dokładność wymagają dodatkowych punktów oświetleniowych. Nowoczesne oświetlenie hal produkcyjnych ma również wpływ na redukcję kosztów energii elektrycznej, nawet o 70%, co przyczyni się do krótszego okresu zwrotu z inwestycji.

    Oświetlenie hali produkcyjnej wymagania

    Aby zapewnić prawidłowe oświetlenie hali produkcyjnej, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii, przede wszystkim należy wskazać rodzaj czynności jaka będzie wykonywana, wielkość hali produkcyjnej, w tym jej wysokość – im wyższy sufit, tym większa moc oświetlenia jest potrzebna do osiągnięcia wymaganego poziomu światła oraz obecność reflektorów, aby zapewnić równomierne oświetlenie całego obszaru roboczego.

    Projekt oświetlenia hali produkcyjnej

    W celu prawidłowego zaprojektowania i doboru oświetlenia hali produkcyjnej należy przeprowadzić rozmowę z inwestorem w celu omówienia kluczowych aspektów takich jak: rodzaj wykonywanej pracy, wysokość pomieszczenia, wymagany poziom światła oraz koszty energii elektrycznej. Ważne jest również odpowiednie umieszczenie opraw świetlnych i reflektorów, tak aby wyeliminować możliwość powstawania cieni w obszarze pracy.

    Modernizacja oświetlenia hali produkcyjnej

    W dzisiejszych czasach wiele firm stawia na modernizację istniejącego oświetlenia hali produkcyjnej poprzez instalacje bardziej ekologicznego i energooszczędnego oświetlenia LED. Pozwala to na znaczne oszczędności energii elektrycznej, a tym samym redukcję kosztów z tym związanych. Co więcej nowoczesne oświetlenie LED charakteryzuje się znacznie dłuższą żywotnością i bezawaryjną pracą niż tradycyjne oświetlenie, co generuje dodatkowe zyski wynikające z redukcji kosztów utrzymania obecnego oświetlenia.

    Oświetlenie maszyn przemysłowych

    Oświetlenie maszyn przemysłowych to bardzo ważny czynnik dla bezpieczeństwa pracowników i efektywności maszyn, brak prawidłowego oświetlenia na stanowisku pracy prowadzi do wypadków, spowolnienia tempa pracy i pogorszenia jakości produktów.

    Dobre oświetlenie maszyn przemysłowych powinno zapewniać odpowiedni poziom jasności i barwy światła, aby operatorzy maszyn mogli dokładnie widzieć detale ważne dla ich stanowiska pracy i wykonywać precyzyjne operacje.

    Lampy maszynowe

    Oświetlenie maszyn przemysłowych to bardzo ważny czynnik dla bezpieczeństwa pracowników i efektywności maszyn, brak prawidłowego oświetlenia na stanowisku pracy prowadzi do wypadków, spowolnienia tempa pracy i pogorszenia jakości produktów.

    Dobre oświetlenie maszyn przemysłowych powinno zapewniać odpowiedni poziom jasności i barwy światła, aby operatorzy maszyn mogli dokładnie widzieć detale ważne dla ich stanowiska pracy i wykonywać precyzyjne operacje.

    Lampy stanowiskowe

    Lampy stanowiskowe wykorzystywane są w miejscach pracy, takich jak warsztaty, hale produkcyjne czy magazyny. Są tak dobierane aby zapewnić optymalne warunki świetlne na stanowiskach pracy, co umożliwia skuteczne i precyzyjne wykonywanie zadań. Lampy te, wyposażone są zwykle w elastyczne lub przegubowe ramiona aby w szybki i łatwy sposób można było dostosować je do potrzeb operatora i zapewnić optymalne oświetlenie w danym miejscu. Wiele z lamp stanowiskowych posiada także opcje regulacji natężania światła, aby dostosować jasność światła do potrzeb danego zadania.

    Oświetlenie hali warsztatowej – na co zwracać uwagę?

    Oświetlenie hali warsztatowej powinno charakteryzować się odpowiednią jasnością i równomiernością natężenia światła. Oprawy w przypadku oświetlenia warsztatowego powinny być odporne na trudne warunki pracy, takie jak: wibracje, pył, wilgoć czy wysoka temperatura. Dobrym wyborem są lampy LED, ze względu na ich energooszczędność, długą żywotność oraz dobre parametry świetlne.

    Oświetlenie hali magazynowej

    Przy wyborze odpowiedniego oświetlenia do hali magazynowej należy wziąć pod uwagę jasność i równomierność oświetlenia, koszty zużycia energii, technologie wykonania, kierunek światła i wytrzymałość. Nieodpowiednio dobrane oświetlenie (zbyt intensywne lub o źle dobranej barwie) może doprowadzić do złego ich samopoczucia , a w konsekwencji do spadku efektywności. Dla oświetlenia przemysłowo- magazynowego zaleca się światło o zimnej barwie (4000 lub 6000 K).

    Projekt oświetlenia hali magazynowej

    Projektowanie oświetlenia hali magazynowej to złożony proces składający się z kilku czynników, aby tego dokonać tego prawidłowo należy określić wymagany poziom oświetlenia, jest od różny w zależności od rodzaju magazynu. Następnie należy dokonać analizy przestrzennej hali magazynowej poprzez odpowiedni dobór ilości opraw, ich mocy i umiejscowienia, a także przewidzieć przeszkody, które mogą wpłynąć na rozkład światła. Kolejnym etapem jest wybór technologii oświetlenia, a następnie dobranie odpowiednie czujników ruchu i natężenia światła, aby zwiększyć oszczędności wynikające z zużycia energii elektrycznej.

    Inco System

    NIP: 5842813166
    REGON: 521080760
    KRS 0000949118

    Adres

    Produkcja – warsztat
    Ul. Juliusza Słowackiego 185,
    80-298 Gdańsk

    Biuro:
    Ul. Jabłoniowa 20/111F
    80-175 Gdańsk

    Kontakt

    +48 690 365 776
    +48 502 527 480
    kontakt@inco-system.com

    Przewiń na górę