Produkcja maszyny przemysłowych

Maszyny przemysłowe wyprodukowane przez Inco System są nowoczesne, niezawodne i funkcjonalne, przeznaczone do pracy w różnych gałęziach przemysłu. Specjalizujemy się w produkcji maszyn indywidualnych, od podstaw zaprojektowanych według Twoich potrzeb.

Mamy świadomość, że krótki okresu zwrotu maszyny przemysłowej gwarantuje odniesienie sukcesu przez naszych Klientów.

  Skontaktuj się z nami!

  Sprawdź jak możesz zrealizować swój pomysł. Skonsultuj się z Inżynierem.

  Maszyny przemysłowe dopasowana do Twoich potrzeb

  Oferujemy maszyny, które od podstaw projektowane są przez nasz zespół inżynierów. Dlatego wszelkie zmiany podczas produkcji maszyn nie stanowią dla nas problemu. W produkcji maszyn skupiamy się na indywidualnych rozwiązaniach podnoszących wydajność zakładów produkcyjnych, bezpośrednio dostosowanych do potrzeb naszych Klientów.

  Sprawdź nasze realizacje
  Maszyn przemysłowa
  Maszyny przemysłowe dla firm
  Produkcja maszyn przemysłowych
  maszyny dla przemysłu

  Jesteś zainteresowany ofertą?

  Zadzwoń do naszych specjalistów

  Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy Ci w realizacji Twoich pomysłów i kompleksowo poprowadzimy przez proces automatyzacji Twojego zakładu.

  Konsultacja

  Grzegorz Kamrowski
  Prezes Firmy

  Konsultacja

  Mariusz Portykus
  Prezes Firmy

  Etapy wdrażania nowej linii produkcyjnej w Twoim zakładzie

  1

  Pomysł na automatyzację stanowiska pracy

  Produkcja maszyn zaczyna się od pomysłu. Bezkompromisowo jest to najważniejszy etap całego przedsięwzięcia. Dzięki spostrzeżeniom i obserwacjom inwestora lub kadry zarządzającej produkcją jesteśmy w stanie poznać miejsce, które jest tzw. wąskim gardłem na produkcji. Przed procesem produkcji maszyn chętnie przeprowadzamy audyty procesu produkcyjnego, w którym zwracamy uwagę na krótkoterminowe i długoterminowe wąskie gardła, które najbardziej wymagają zautomatyzowania stanowiska.

  2

  Przesłanie zapytania ofertowego

  W przypadku gdy Klient samodzielnie wychodzi z propozycją zautomatyzowania stanowiska pracy w swoim zakładzie zazwyczaj chciałby poznać koszty związane z produkcją maszyny, którą widziałby w swoim parku maszynowym. W tym celu wystarczy zebrać najważniejsze informacje dotyczące procesu jaki występuje na danym stanowisku i przesłać na nasz adres mailowy. Nasi specjaliści chętnie przedstawią koncepcję lub samą ofertę do przygotowanej koncepcji przez Klienta.

  3

  Rozmowy na temat funkcjonalności nowej maszyny

  Po wstępnie przyjętej wycenie zawsze proponujemy spotkanie w celu szczegółowego omówienia funkcjonalności maszyny. Dzięki temu nasz Klient przed rozpoczęciem produkcji maszyny jest poinformowany o tym jak dokładnie będzie wyglądać zamówiony przez niego produkt. Na dalszym etapie rozmów przesyłamy aktualizację oferty, zazwyczaj zbliżoną do pierwotnej.

  4

  Przedstawienie koncepcji maszyny przemysłowej

  Przed rozpoczęciem prac nad produkcją maszyny zawsze przesyłamy Klientowi końcową koncepcję całego stanowiska. Dopiero po akceptacji ostatecznej wersji, którą wspólnie stworzymy, zaczynamy prace związane z projektowaniem naszej maszyny. Oczywiście nie oznacza to, że wszelkie zmiany są już zabronione. Akceptujemy drobne zmiany na każdym etapie tworzenia projektu od konstrukcji mechanicznej, projektu elektrycznego, aż po oprogramowanie do sterowników.

  5

  Rozpoczęcie prac projektowych

  Produkcja maszyn przemysłowych to przede wszystkim projekty. Prace projektowe rozpoczynają się równolegle na trzech płaszczyznach – mechanicznym, elektrycznym i softwarowym. Jest to okres, w którym Inwestor otrzymuję regularne informację na temat postępów prac jakie zachodzą podczas produkcji maszyny przemysłowej. Gotowy projekt konstrukcji mechanicznej trafia do zakładu ślusarskiego, a na podstawie projektu elektrycznego zamawiane są komponenty, z których składać się będzie maszyna.

  6

  Przeprowadzanie testów

  Po zakończeniu etapu projektowania i produkcji maszyny przychodzi czas na przeprowadzenie testów. Pierwsze testy maszyna zawsze przechodzi w naszym zakładzie. To na tym etapie jest czas na wprowadzanie ostatecznych zmian niezbędnych do poprawnej pracy maszyny. Podczas testów sprawdzamy m.in. poprawność pracy, funkcjonalność i działanie systemów bezpieczeństwa. Dzięki temu maszyna, która trafia do naszego Klienta jest już sprawdzona i przygotowana do pracy.

  7

  Uruchomienie maszyny

  Maszynę zamówioną przez Klienta dostarczamy przetestowaną, sprawdzoną wraz z kompletem dokumentów takich jak instrukcja obsługi, certyfikaty i karta gwarancyjna. Po podłączeniu wykonujemy testy i pomiary końcowe, wpisujemy w protokół pomiarowy i przeprowadzamy praktyczne szkolenie dla operatorów.

  8

  Rozpoczęcie produkcji maszyn

  W końcowym etapie nasi inżynierowie odpowiedzialni za produkcję maszyn przeprowadzają praktyczne szkolenie dla operatorów maszyn pod względem użytkowania maszyny przemysłowej. Prowadzony jest nadzór nad pracami oraz podpisane zostają dokumenty potwierdzające odbiór maszyny. W momencie przekazania maszyny przemysłowej w ręce Inwestora zostaje ona objęta gwarancją producenta – Inco System.

  Najczęściej zadawane pytania:

  Co to jest maszyna przemysłowa?

  Maszyny przemysłowe dają możliwość zastąpienia ciężkiej i monotonnej pracy człowieka przez maszynę. Maszyny przemysłowe najczęściej wyposażone są w elementy wykonawcze takie jak siłowniki i napędy, systemy bezpieczeństwa, sterowniki PLC i czujniki. Każda maszyna posiada panel sterujący pracą jaką powinna wykonać. Często posiada tryb ręczny i automatyczny. Zwykle maszyny wykorzystuje się do przenoszenia ciężkich elementów lub tam gdzie wymagana jest niezwykle duża wydajność pracy.

  Produkcja maszyn przemysłowych – jaki jest czas oczekiwania?

  Czas realizacji podczas budowy maszyn głównie zależy od poziomu zaawansowania systemu w jaki powinna być wyposażona pod względem technologicznym. Poziom zaawansowania wpływa na wydłużony czas projektowania maszyny oraz powiązane z tym wykorzystanie bardziej zaawansowanej aparatury elektrycznej, która charakteryzuje się słabą dostępnością. Najczęściej realizowane przez nas maszyny realizujemy w terminie 3-6 miesięcy.

  Jakie są koszty wyprodukowania maszyny przemysłowej?

  Maszyna przemysłowa charakteryzuje się dużym zaangażowaniem zespołu pracujących nad nimi inżynierów. Na koszt wyprodukowania maszyny składają się takie czynniki jak wizja lokalna, czas poświęcony na przedstawienie koncepcji, czas pracy nad projektami oraz dokumentacją powykonawczą, zakup i obróbka materiałów mechanicznych, zakup i montaż aparatury elektrycznej, przeprowadzenie testów i delikatne modyfikacje maszyny oraz transport maszyny do Klienta i uruchomienie maszyny. Koszt tak jak i czas realizacji maszyny, przede wszystkim związane są ze stopniem rozbudowania i zaawansowania maszyny.
  Niezależnie od kosztów podczas produkcji maszyn, rozwiązania które dostarczamy naszym Klientom zwracają się nie dłużej niż w ciągu 24 miesięcy.

  Jakie będę miał korzyści z zakupu maszyny przemysłowej?

  Umiejętne zastosowanie maszyn przemysłowych niesie szereg korzyści dla zakładów produkcyjnych. Produkcja maszyn przemysłowych wpływa na podnoszenie efektywności produkcji, przyspieszenie i ułatwienie pracy oraz zmniejszenie kosztów produkcji. Wysoka jakość oferowanych przez nas maszyn pozwala na poprawę jakości produktów końcowych, niweluje pomyłki zastępując zawodny czynnik ludzki oraz charakteryzuje się niezwykle wysoką powtarzalnością pracy.

  Producent maszyn przemysłowych – półka cenowa?

  Jako producent maszyn przemysłowych jesteśmy elastyczni w zakresie doboru producentów podzespołów, z których budujemy maszyny. Koszt produkcji maszyny przez naszą firmę wyceniany jest na podstawie wykonanej pracy oraz materiałów, z których zbudowana będzie maszyna. Zatem zmiana producentów podzespołów powoduje jedynie aktualizację oferty o różnicę w wartości podzespołów.

  Produkcja maszyn przemysłowych - korzyści

  Budowanie świadomości procesu – jednym z najważniejszych powodów wprowadzania automatyzacji do zakładów produkcyjnych jest możliwość monitorowania przebiegu procesu. W obrębie wdrażanego systemu możliwa jest integracja szeregu czujników zainstalowanych w miejscach niedostępnych do bieżącej kontroli podczas pracy maszyny. Pozwala to na wcześniejsze wykrycie ewentualnych usterek oraz modyfikację procesu w czasie trwania produkcji. Taka dawka informacji pozwala na zaplanowanie działań prewencyjnych, znacznie poprawiając efektywność działań zakładów

  Przewidywalność na podstawie danych historycznych – możliwość wglądu w dane historyczne to wstęp do Predictive maintenance. Działania predyktywne pozwalają wyciągać wnioski na podstawie monitorowanych, zapisywanych i analizowanych wydarzeń historycznych oraz podejmować decyzje związane z eliminacją przyszłych, negatywnych skutków awarii w postaci przestojów

  Powtarzalność przebiegu procesu produkcji – maszyny w przeciwieństwie do ludzi, otrzymują od projektantów konkretne parametry i pracują dokładnie tak jak zostaną zaprogramowane. Dzięki temu zawsze wiemy jakiej dokładności możemy się spodziewać. Pozwala to zaplanować dokładność wytwórczą danej partii produkowanego produktu

  Wydajność zakładu produkcyjnego – automatyzacja procesów produkcyjnych pozwala na pracę w sposób ciągły i modyfikowalny, co przekłada się na znaczne zwiększenie mocy przerobowej każdego zakładu.

  Wysoka efektywność – brak przerw w pracy, poza planowanymi przestojami przeglądowymi oraz wykonywanie monotonnej dla człowieka pracy to ogromne zalety maszyn przemysłowych

  Bezpieczeństwo kadry produkcyjnej – automatyzacja w zakładach o trudnych warunkach związanych z zapyleniem, wysoką temperaturą, zagrożeniem utleniania się gazów, czy działania takie jak spawanie, realizowane powinny być z interwencją człowieka jedynie w sytuacjach awaryjnych

  Optymalizacja zużycia kosztów – monitorowanie i analiza procesów oznacza jeszcze jedno – świadomość tego ile energii, medium napędowego i chłodzącego, elementów wykonawczych i przede wszystkim czasu zużywa każdy najmniejszy etap procesu produkcji

  Kolejny krok naprzód – czas na prace koncepcyjne, sprawiając by procesy produkcyjne były jeszcze efektywniejsze, tańsze i szybsze

  Inco System

  Adres

  Juliusza Słowackiego 185,
  80-298 Gdańsk

  NIP: 5842813166
  REGON: 521080760
  KRS 0000949118

  Kontakt

  +48 690 365 776
  +48 502 527 480
  kontakt@inco-system.com

  Przewiń na górę