Instalacje Elektryczne dla przemysłu
Zapewniamy bezpieczeństwo i prawidłowe funkcjonowanie instalacji elektrycznych w zakładach przemysłowych. Nasza oferta przedstawia pełne wsparcie w zakresie projektowania, doradztwa technicznego oraz realizacji projektu, zawsze zgodnie ze standardami bezpieczeństwa. Daj nam możliwość, a zapewnimy Ci nie tylko jakość, ale i spokój w eksploatacji.
Sprawdź jak możesz zrealizować swój pomysł. Skontaktuj się z nami!
Przemysłowe Instalacje Elektryczne - zalety
- projektowania, budowy i modernizacji instalacji elektrycznych
- utrzymania kompleksowych systemów elektrycznych
- zasilania maszyn o dużych mocach
- oświetlenia maszyn, magazynów i hal przemysłowych




Jesteś zainteresowany ofertą?
Zadzwoń do naszych specjalistów
Potrzebujesz przemysłowej instalacji elektrycznej do uruchomienia nowej maszyny lub linii produkcyjnej w Twoim zakładzie? Kupiłeś maszynę i musisz zapewnić jej bezpieczne zasilanie elektryczne? Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy Ci w realizacji Twoich pomysłów i kompleksowo poprowadzimy przez proces wdrażania nowych pomysłów.
Przemysłowe instalacje elektryczne - co to jest?
Każdy zakład przemysłowy niezależnie od profilu swojej działalności uzależniony jest od ciągłej dostawy energii elektrycznej. Stabilny dopływ energii za pomocą profesjonalnie wykonanych przemysłowych instalacji elektrycznych jest niezbędny do pracy we wszystkich gałęziach przemysłu. Zakłady przemysłowe, które posiadają własne parki maszynowe bezwzględnie potrzebują wysokiej klasy specjalistów zapewniających bezpieczne i bezproblemowe użytkowanie maszyn i urządzeń elektrycznych.
Instalacja elektyczna przemsyłowa - budowa
Przemysłowe instalacje elektryczne budowane na potrzeby zasilania nowych maszyn w zakładzie składają się z:
- Prawidłowo wykonanego projektu elektrycznego
- Wykonania pośredniej rozdzielnicy elektrycznej zgodnie z projektem elektrycznym i założeniami technicznymi
- Odpowiednio przygotowanych i zamontowanych tras kablowych
- Doboru odpowiednich przewodów zasilających i ich przekrojów
- Prawidłowego ułożenia przewodów zasilających
- Zasilenia rozdzielnicy pośredniej
- Podłączanie odbiorów(maszyn, zestawów gniazdowych, oświetlenia)
- Wykonanie pomiarów elektrycznych i wytrzymałościowych
- Okresowych przeglądów i pomiarów
W niektórych przypadkach konieczne jest również wykonanie projektu konstrukcji stalowej, na której montowane są trasy kablowe. Takie rozwiązanie konieczne jest w przypadku, gdy nie ma możliwości standardowego montażu tras kablowych montowanych do dachu – np. w przypadku przekroczenia obciążalności dachu.
Instalacje elektryczne w zakładach przemysłowych
Jakość energii elektrycznej określona głównie wartością skuteczną napięcia, jej odchyleniami od wartości znamionowej, symetrią napięć w układach trójfazowych oraz zawartością wyższych harmonicznych powinna być możliwie wysoka, aby zapewnić zakładom przemysłowym poprawną i długotrwałą pracę wszystkich maszyn i urządzeń podłączonych do sieci elektrycznej.
Wymagania stawiane instalacjom elektrycznym są niezwykle rozległe. Poza jakością energii instalacje powinny zapewniać ochronę przed porażeniem prądem elektrycznym, przepięciami łączeniowymi, powstaniem pożaru, wybuchem czy szkodliwym oddziaływaniem pola elektromagnetycznego.
W przemysłowych instalacjach elektrycznych m.in. należy stosować:
- Rozdzielnice elektryczne umieszczone w miejscu dostępnym dla osób uprawnionych, lecz zabezpieczone przed ingerencją osób niepowołanych
- Urządzenia ochronne, w tym wyłączniki różnicowoprądowe zapewniające podstawową ochronę przeciwporażeniową, które w przypadku porażenia powodują samoczynne odłączenie zasilania
- Wyłączniki nadprądowe będące zabezpieczeniem przed uszkodzeniem maszyn i urządzeń
- Zachowanie selektywności zabezpieczeń
- Połączenia wyrównawcze łączące przewody ochronne z elementami przewodzącymi innych instalacji
- Urządzenia ochrony przeciwprzepięciowej
Projektowanie instalacji elektrycznych w obiektach przemysłowych
Projekt instalacji elektrycznej jest niezwykle ważną częścią całego projektu i tylko wykwalifikowane osoby mogą wykonywać projekty elektryczne.
Na podstawie projektu elektrycznego powstają wszystkie składowe całej instalacji elektrycznej. W projekcie znajdują się wszelkie informacje potrzebne do wykonania rozdzielnicy elektrycznej, miejsca w którym powinna się znaleźć rozdzielnica oraz o tym jak powinny przebiegać trasy kablowe. Projekt elektryczny powinien zawierać także informacje o tym, jakim przekrojem przewodów zasilić rozdzielnice oraz poszczególne odbiorniki. Z projektu elektrycznego możemy również odczytać, jak i gdzie podłączyć każdy z odbiorów, jakiej mocy jest dany odbiór oraz jak został nazwany w projekcie.
Oznaczenia aparatury elektrycznej.
Każde urządzenie elektryczne czy elektroniczne znajdujące się w rozdzielnicy powinno zawierać własny unikatowy symbol. Dzięki temu łatwiej jest zweryfikować dowolny obwód czy usterkę.