Prefabrykacja szaf sterowniczych i rozdzielczych

Wykonujemy prefabrykację szaf sterowniczych, rozdzielnic nn i ŚN oraz skrzynek łączeniowych. Nasi elektromonterzy dysponują sporym doświadczeniem i profesjonalnym wyposażeniem warsztatu. Prefabrykacji dokonujemy w oparciu o komponenty własne lub powierzone przez Klienta, na życzenie Inwestora wykonujemy projekty wykonawcze szaf i rozdzielnic, wydajemy deklarację zgodności CE, gwarancję oraz protokoły zdawczo-odbiorcze. W zakresie swoich usług oferujemy możliwość dostarczenia i uruchomienia konstrukcji na obiekcie.

Specjalizujemy się w kompleksowej prefabrykacji szaf sterowniczych i szaf rozdzielczych dla szerokiej gamy rynku, dysponujemy wykwalifikowaną kadrą oraz koniecznym zapleczem do wykonywania powierzonych usług.
Prefabrykacja szaf sterowniczych - grafika

Gwarancja profesjonalnego wsparcia technicznego na każdym etapie współpracy

Innowacyjne projekty dostosowane do potrzeb każdego klienta

Modyfikacja systemów i dostosowanie ich do infrastruktury zakładów

W naszych projektach wykorzystujemy komponenty renomowanych dostawców

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązań,  które możemy dostarczyć Twojej firmie.

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Inco System
80-298 Gdańsk
Juliusza Słowackiego 185 

NIP: 5842813166
REGON: 521080760
KRS 0000949118

Prefabrykacja szaf sterowniczych co to?

Kluczowe elementy systemów automatyki przemysłowej mieszczą się w szafie sterowniczej. To w jej wnętrzu znajduje się cała aparatura elektryczna odpowiedzialna za bezpieczne sterowanie maszynami, ciągami technologicznymi i systemami zarządzania obiektami przemysłowymi.

Proces prefabrykacji szaf sterowniczych

Pierwszym etapem prac nad prefabrykacją szaf sterowniczych jest uzgodnienie wymagań projektowych klienta. Po konsultacjach dotyczących wszystkich niezbędnych szczegółów przystępujemy do wykonania projektu, w ramach którego powstaje widok elewacji szafy sterowniczej oraz schemat połączeń elektrycznych. Na tym etapie na uwadze mamy również opracowanie wymagań jakościowych i środowiskowych, a także aspekt jakim jest możliwy rozwój układu automatyki poprzez zapewnienie miejsca na montaż dodatkowych aparatów. Kolejnym krokiem jest wykonanie pełnej dokumentacji projektowej. Jest ona niezbędnym elementem poprzedzającym etap prefabrykacji rozdzielnicy, tak aby każdy elektromonter z łatwością mógł przystąpić do wykonania danej rozdzielnicy. Następnie przystępujemy do prefabrykacji szafy. Dokumentacja techniczna określa, w którym miejscu na płycie montażowej powinna zostać umiejscowiona aparatura elektryczna oraz korytka kablowe, w dokumentacji zawarte są również schematy elektryczne według których dokonujemy prefabrykacji. Szczegóły takie jak przekroje przewodów, kolory, miejsca prowadzenia przewodów, wszystko to również jest określone w dokumentacji projektowej. Po zakończeniu pracy nad prefabrykacją rozdzielnicy, każdorazowo przeprowadzamy testy połączeń elektrycznych w szafie oraz poprawność działania połączonej ze sobą aparatury elektrycznej. Wykonane przez nas szafy sterownicze dostarczamy pod wskazany adres wraz z ofertą montażu i uruchomienia systemu na obiekcie, po którym także przeprowadzone zostają pomiary i testy poprawnego działania systemu.

Prefabrykacja szaf sterowniczych - dla kogo?

Nasze usługi związane z prefabrykacją szaf sterowniczych są skierowane do zakładów przemysłowych, biur projektowych oraz producentów maszyn i urządzeń. Wykonujemy kompleksową realizację prac związaną z prefabrykacją, montażem na obiekcie, wraz uruchomieniem oraz serwisem wdrożonych systemów automatyki przemysłowej. Prefabrykację przeprowadzamy zgodnie ze rdem wskazanym przez klienta. Pracę wykonujemy w oparciu o istniejący lub własny projekt.

Prefabrykacja szaf sterowniczych - co warto wiedzieć?

Mimo, że wygląd rozdzielnic i szaf sterowniczych jest od wielu lat podobny, różnice w oczekiwaniach klientów oraz możliwościach produkcyjnych sprawiają, że ewoluuje funkcjonalność rozdzielnic, ze względu na coraz bardziej widoczny wzrost możliwości indywidualnych rozwiązań każdego systemu. Producenci szaf sterowniczych i rozdzielczych rozszerzają swoje oferty modułowe, rozdzielnice coraz bardziej bazują na elementach zestawianych modułowo, gdzie korzysta się z gotowych konstrukcji uzupełnianych o ściany, podłogi, sufity i inne standaryzowane elementy. Zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania wciąż rośnie, gdyż wspomaga to pracę elektromonterów. Obecnie również klienci mają na uwadze nie tylko funkcjonalność rozdzielnicy, lecz także wygląd zewnętrzy. Nowoczesne wzornictwo, obudowy designerskie o ciekawej kolorystyce i projekcie, które stają się również tematami rozmów z klientami. Zaawansowane systemy chłodzenia, szybki rozwój układów energoelektronicznych przyczynia się do ich coraz większego stosowania. Możliwości wydajnego odprowadzania ciepła z wnętrza rozdzielnic, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego stopnia ochrony, jest w wielu aplikacjach cechą bardzo pożądaną. Znaczenie tego aspektu wzrasta w kontekście miniaturyzacji urządzeń automatyki.

Inco System

NIP: 5842813166
REGON: 521080760
KRS 0000949118

Adres

Produkcja – warsztat
Ul. Juliusza Słowackiego 185,
80-298 Gdańsk

Biuro:
Ul. Jabłoniowa 20/111F
80-175 Gdańsk

Kontakt

+48 690 365 776
+48 502 527 480
kontakt@inco-system.com

Przewiń na górę