Nalewarki

Postaw na nalewarki przemysłowe znanego Producenta!

Jako Inco System jesteśmy cenionym na rynku producentem nalewarek dla przemysłu produkcyjnego. Nasze nalewarki cechuje niezawodność i duża precyzja wykonania, a nasz zespół dzięki zebranemu doświadczeniu dba o to, aby dostarczane nalewarki przemysłowe były w zgodne z oczekiwaniami Klientów.

Zaufaj naszemu doświadczeniu i zapytaj o możliwość uruchomienia nalewarki przemysłowej w Twoim zakładzie.

  Skontaktuj się z nami!

  Sprawdź jak możesz zrealizować swój pomysł. Skonsultuj się z Inżynierem.

  Nalewarki przemysłowe - Inco System

  Każda z zaprojektowanych przez nas nalewarek przemysłowych z jest rozwiązaniem znajdującym zastosowanie w dużej części rynku, jest to możliwe dzięki indywidualnie dobranym technologią, według potrzeb naszych Klientów.

  Technologia naszych nalewarek tłokowych pozwala na doskonałą obsługę zarówno opakowań i kartonów o nietypowym kształcie i rozmiarze, jak i obsługę dobrze znanych procesów napełniania butelek. Będąc producentem nalewarek przemysłowych stawiamy na możliwości indywidualnej konfiguracji oraz wsparcie zarówno na etapie użytkowania, jak i po okresie gwarancji, poprzez serwis pogwarancyjny.

  Sprawdź nasze realizacje

  Jesteś zainteresowany ofertą?

  Zadzwoń do naszych specjalistów

  Pomożemy Ci dobrać najoptymalniejsze rozwiązanie dla Twojego firmy produkcyjnej. Pomożemy Ci dobrać najoptymalniejsze rozwiązanie dla Twojego firmy produkcyjnej.

  Konsultacja

  Grzegorz Kamrowski
  Prezes Firmy

  Konsultacja

  Mariusz Portykus
  Prezes Firmy

  Etapy produkcji nalewarki:

  1

  Wykonanie projektu nalewarki

  Podstawowy etap w procesie realizacji zamówienia nalewarki. Na tym etapie zostają ustalone szczegółowe parametry nowej nalewarki przemysłowej, we współpracy z naszymi specjalistami. To dzięki tej wymianie informacji jesteśmy w stanie poznać możliwości oraz zaproponować rozwiązanie pozwalające na wdrożenie nowej nalewarki w zakładzie i podniesienie efektywności obecnego stanowiska do nalewania produktów.

  2

  Montaż nalewarki na obiekcie

  Po zakończeniu prac projektowych nad nową nalewarką rozpoczyna się proces montażu w zakładzie Klienta. Nasz wykwalifikowany zespół monterów wyposażony jest w profesjonalne narzędzia pozwalające na pewny montaż, a inżynier uruchamiający odpowiedzialny jest za sprawne usadowienie i zasilenie nalewarki przemysłowej w media takie jak prąd czy powietrze.

  3

  Uruchomienie nalewarki

  Po zakończeniu etapu montażu nalewarki podane zostaje napięcie oraz niezbędne media i rozpoczyna się proces uruchamiania i sprawdzana jest poprawność działania i funkcjonalność nowej nalewarki. Po poprawnej konfiguracji nalewarki przemysłowej dochodzi do przeszkolenia personelu Inwestora z zakresu obsługi i serwisowania nowej maszyny. Wraz z podpisaniem dokumentów potwierdzających odbiór nalewarki przekazana zostaje pozostała dokumentacja: instrukcje obsługi w języku polskim, certyfikat CE oraz karta gwarancyjna. Od tego momentu całość zostaje objęta 12-miesięczną gwarancją producenta, z możliwością jej wydłużenia o kolejny okres.

  Najczęściej zadawane pytania:

  Nalewarka - co to?

  Nalewarki przemysłowe to maszyny, których głównym zadaniem jest zastąpienie manualnego napełniania opakowań przez człowieka na automatyczne uzupełnianie produktu za pomocą maszyny. Maszyna nazywana nalewarką posiada w sobie program pozwalający dobrać parametry jakim ma charakteryzować się jej praca, takie jak: prędkość napełniania, częstotliwość czy objętość. Całość procesu z poziomu panelu kontrolnego obsługiwana jest przez człowieka, który kontroluje pracę maszyny.

  Jak działa nalewarka?

  Podstawowym elementem, z którego zbudowana jest nalewarka jest zasobnik, w którym umieszczony zostaje produkt, który następnie trafia do dozownika, a w końcowym etapie do opakowań końcowych. Za napełnianie produktu w kartony odpowiedzialny jest dozownik, w panelu kontrolnym określane są parametry pracy dozownika takie jak tempo pracy i objętość produktu w dozowniku. Natomiast opakowania umieszczone są na taśmie transportującej, której początkowym zadaniem jest dostarczenie kartonów w okolice dozownika, a następnie po ich napełnieniu – odbiór i ich dalszy transport.

  Nalewarki - automatyczne

  Nalewarki automatyczne są maszynami bezobsługowymi, które do rozpoczęcia swojej  pracy potrzebują jedynie parametrów, które nadaje operator. Dzięki tym parametrom nalewarka posiada wiedzę, w jaki sposób ma odbywać się proces napełniania produktu do opakowań. Pozostała praca nalewarki odbywa się automatycznie, jedynie w przypadku wykrycia nieprawidłowości takich jak: brak opakowań lub produktu w dozowniku nalewarka zatrzyma swój proces i zasygnalizuję odpowiedni status.

  Nalewarki – półautomatyczne

  W przypadku nalewarki półautomatycznej praca odbywa się z częściowym udziałem operatora, Najczęstszym procesem zautomatyzowanym w nalewarkach półautomatycznych jest samo napełnianie opakowań, wówczas operator odpowiedzialny jest za dostarczenie i prawidłowy montaż opakowań nad dozownikiem i potwierdzenie gotowości do nalewania. Następnie, po zakończeniu procesu operator odbiera napełnione opakowania i powiela proces.

  Nalewarki – tłokowe

  Nalewarki tłokowe są zbliżone do charakterystyki pracy nalewarek automatycznych, różnica polega na sposobie dystrybucji produktu do opakowań. W nalewarkach tłokowych produkt zostaje zassany za pomocą tłoków z zasobnika, a następnie zostaje wtłoczony do opakowań. Ilość produktu oraz tempo procesu jest ograniczona za pomocą rozmiarów tłoka, jednak w przypadku nalewarek tłokowych możliwe jest jednoczesne napełnianie kilku lub kilkunastu produktów jednocześnie. Nalewarki tłokowe stosowane są do napełniania produktów gęstych lub zawierających drobinki, takie jak: ketchupy, majonezy , dżemy, itp.

  Inco System

  Adres

  Juliusza Słowackiego 185,
  80-298 Gdańsk

  NIP: 5842813166
  REGON: 521080760
  KRS 0000949118

  Kontakt

  +48 690 365 776
  +48 502 527 480
  kontakt@inco-system.com

  Przewiń do góry