Depaletyzatory

Chcesz poprawy efektywności i wydajności w procesach magazynowania, produkcji i dystrybucji?

Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie depaletyzator skonstruowany przez firmę Inco System.

Depaletyzator jest urządzeniem, które ma zastosowanie w przemyśle i służy do zdejmowania produktów z palety. Produkt ten jest niezbędny w magazynach, centrach dystrybucyjnych czy w fabrykach do obsługi produktów pakowanych i transportowanych na paletach. Zaprojektujemy depaletyzator według Twoich wymagań produkcyjnych w różnych konfiguracjach w zależności od wagi, rodzaju i kształtu produktów.

  Skontaktuj się z nami!

  Sprawdź jak możesz zrealizować swój pomysł. Skontaktuj się z nami!

  Depaletyzator – zalety

  Z pewnością zbudowany przez nas automatyczny lub półautomatyczny depaletyzator przyspieszy w Twojej firmie proces zdejmowania towarów z palet, eliminując konieczność ręcznego rozładunku. Maszyna do depaletyzacji zwiększy przepustowość Twojej produkcji i zaoszczędzi znaczną część poświęconego czasu na rozładunek.

  Sprawi, że proces zdejmowania towarów stanie się bardziej kontrolowany i bezpieczny, minimalizując ryzyko wypadków i uszkodzeń. Zdecydowanie poprawi również warunki pracy pracowników. Ze względu na wielofunkcyjność i elastyczność depaletyzatora może on obsługiwać różne typy towarów i opakowań. Produkty są dokładnie usuwane z palet i przenoszone bezpośrednio na taśmę linii produkcyjnej lub do odpowiednio przygotowanych miejsc.

  Depaletyzatory spełniają swoje przeznaczenie nie tylko w jednolitej produkcji, ale są skuteczne również przy depaletyzacji zróżnicowanej, w której zmienia się często rodzaj produktów.

  Sprawdź nasze realizacje
  depaletyzatory

  Jesteś zainteresowany ofertą?

  Zadzwoń do naszych specjalistów

  Szukasz rozwiązania automatyzacji swojej produkcji i wiesz, gdzie jest Twoje wąskie gardło? Masz pomysł na automatyzację produkcji? Skontaktuj się z naszymi inżynierami, chętnie pomożemy Ci w realizacji Twoich pomysłów i kompleksowo poprowadzimy przez proces automatyzacji Twojego zakładu.

  Grzegorz Kamrowski

  Tel. 690 365 776

  Mariusz Potrykus

  Tel. 502 527 480

  Depaletyzator definicja – co to jest

  Depaletyzator to automatyczne lub półautomatyczne urządzenie wykorzystywane w halach produkcyjnych, w magazynach lub w centrach dystrybucji do automatycznego rozładunku palet.

  Robot pobiera produkty z palety i przekazuje je do dalszego procesu logistycznego lub produkcyjnego, czyli umieszcza je na odpowiednich taśmach, transporterach, regałach lub innych systemach przenośnikowych.
  Depaletyzator może być wyposażony w funkcje umożliwiające pobieranie całych warstw palety, zapewniając opróżnienie całej palety. Może również sortować produkty według ustalonych kryteriów, na przykład na podstawie rodzaju, kształtu, czy kodu kreskowego. Istotna jest zastosowana funkcja składowania, która umożliwia dostarczenie wyrobu do wyznaczonego miejsca na hali.
  Urządzenie może być sterowane przez operatora lub być narzędziem zautomatyzowanego systemu, które korzysta z czujników, urządzeń i odpowiednio napisanego programu realizującego proces depaletyzacji.

  Depaletyzatory są szeroko wykorzystywane w różnych branżach, między innymi w produkcji spożywczej, farmaceutycznej, logistyce czy w przemyśle opakowaniowym.

  Działanie depaletyzatorów przyczynia się do przyspieszenia procesu rozładunku, wprowadzenia automatyzacji w produkcji oraz minimalizacji ręcznej pracy i ryzyka popełniania błędów.

  Depaletyzator – rodzaje

  Istnieje kilka kategorii, do których można przyporządkować depaletyzatory. W zależności od rodzaju towarów i sposobu zarządzania nimi wyróżniamy:

  Depaletyzator – wady i zalety

  Depaletyzatory to manipulatory osiowe posiadające wiele zalet, do których zalicza się z pewnością przyspieszony i skuteczny proces rozładunku, precyzja i automatyczny system wykrywania błędów.
  Urządzenie to również ma pewne wady, które należy wziąć pod uwagę.

  Depaletyzator wymaga określonej przestrzeni, regularnej konserwacji, czyszczenia i serwisu aby zapewnić wydajność produkcyjną. Konieczne jest przeszkolenie personelu do obsługi depaletyzatora, w celu bezpiecznego korzystania z urządzenia i rozwiązywania przez nich problemów technicznych. Nie wszystkie towary czy palety mogą być obsługiwane ze względu na niekonwencjonalne kształty czy nietypowe rozmiary. Wymagane jest wówczas dostosowanie urządzenia do innych metod rozładunku.

  Inco System Sp. z o.o.

  NIP: 5842813166
  REGON: 521080760
  KRS: 0000949118

  Adres

  Produkcja – warsztat
  ul. Juliusza Słowackiego 185
  80-298 Gdańsk

  Biuro:
  ul. Jabłoniowa 20/111F
  80-175 Gdańsk

  Kontakt

  +48 690 365 776
  +48 502 527 480
  kontakt@inco-system.com

  Przewiń na górę