Prefabrykacja
Szaf Sterowniczych i Rozdzielnic

Układ sterowania składa się z wielu elementów takich jak np.: styczniki, przekaźniki, sterowniki. Szafa sterownicza jest obiektem, w którym zamontowane są wszystkie aparaty odpowiedzialne za sterowanie układem automatyki.

Zajmujemy się pełną prefabrykacją szaf sterowniczych. Prefabrykacja odbywa się na podstawie naszego projektu. Cechuje nas wysoka kultura techniczna. Nasze bogate doświadczenie w prefabrykacji jest gwarantem wysokiej jakości i estetyki wykonywanych szaf sterowniczych.

szafa

Jakość

Najmniejszy szczegół w wykonywanych pracach cechuje się najwyższą jakością.

Terminowość

Realizacja projektu w wyznaczonym terminie jest dla nas priorytetem.

Innowacyjność

Każdy nasz projekt jest wykonany w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania i myśl techniczną.

Kontakt

Masz pytanie, pomysł lub problem ? Skontaktuj się z nami.

Zainteresowany ofertą? Napisz do nas

Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów oferty

Prefabrykacja rozdzielnic

 

Rozdzielnice, potocznie nazywane szafami najprościej podzielić na szafy rozdzielcze oraz szafy sterownicze. Każdy system automatyki nie może istnieć bez szaf rozdzielczych oraz sterowniczych.

Jak pracujemy nad prefabrykacją ?

Pierwszym etapem prac nad prefabrykacją rozdzielnic jest uzgodnienie wymagań dla projektu. Po skonsultowaniu wszystkich niezbędnych szczegółów z klientem przystępujemy do wykonania projektu. W ramach projektu powstaje widok 2D rozdzielnicy oraz schemat połączeń elektrycznych. Na tym etapie na uwadze mamy również opracowanie wymagań jakościowych i środowiskowych. Aspekt jakim jest możliwy rozwój układu automatyki przyczynia się do tego, że na etapie projektowania przewiduje się w rozdzielnicy miejsce na montaż dodatkowych aparatów.

Kolejnym etapem jest wykonanie pełnej dokumentacji projektowej. Jest ona podstawą żeby przejść do prefabrykacji rozdzielnicy. Bez dokumentacji elektromonterzy nie wiedzieliby jak mają wykonać daną rozdzielnicę.

Następnie przystępujemy do prefabrykacji rozdzielnicy. Dokumentacja techniczna określa w jakich miejscach na płycie montażowej mają zostać rozlokowane aparaty oraz korytka kablowe. W dokumentacji zawarte są również schematy elektryczne według których dokonujemy prefabrykacji. Szczegóły takie jak przekroje przewodów, kolory, miejsca prowadzenia przewodów, wszystko to również jest określone w dokumentacji projektowej. Po skończeniu prefabrykacji przeprowadzamy testy połączeń elektrycznych w rozdzielnicy oraz poprawność działania połączonych ze sobą aparatów elektrycznych.

Na końcu, gdy rozdzielnica jest gotowa, następuje montaż rozdzielnicy na obiekcie. Po montażu rozdzielnicy i podłączeniu wszystkich przewodów z zewnętrznych instalacji następuje uruchomienie układu automatyki. Na tym etapie również są przeprowadzone testy działania rozdzielnicy na obiekcie.

 

Dla kogo pracujemy ?

Nasze usługi związane z prefabrykacją rozdzielnic są skierowane do zakładów przemysłowych oraz producentów maszyn i urządzeń. Wykonujemy kompleksową realizację prac – projekt, prefabrykacja, montaż na obiekcie, uruchomienie, testy i serwis. Prefabrykację przeprowadzamy zgodnie z standardami zamawiającego. Wykonania dokonujemy w oparciu o istniejący projekt lub projekt własny.

 

Nowe trendy w prefabrykacji

Mimo, że wygląd rozdzielnic i obudów jest od wielu lat podobny, różnice w oczekiwaniach klientów i w możliwościach produkcyjnych sprawiają, że ewoluuje funkcjonalność rozdzielnic. Na rynku zauważyć można wzrost możliwości indywidualizacji produktów, czyli tworzenia rozdzielnic na zamówienie klienta.

Producenci rozdzielnic rozbudowują swoje oferty modułowe, rozdzielnice coraz bardziej bazują na elementach zestawianych modułowo, gdzie korzysta się ze szkieletów uzupełnianych o ściany, podłogi, sufity i inne standaryzowane elementy. Zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania wciąż rośnie, gdyż wspomaga to bardzo pracę elektromonterów.

Obecnie również klienci mają na uwadze nie tylko funkcjonalność rozdzielnicy lecz także wygląd zewnętrzy rozdzielnicy. Nowoczesne wzornictwo, obudowy designerskie o ciekawej kolorystyce i projekcie, stają się również tematami rozmów z klientami.

Zaawansowane systemy chłodzenia, szybki rozwój układów energoelektronicznych przyczynia się do ich coraz częstszego stosowania. Możliwości wydajnego odprowadzania ciepła z wnętrza rozdzielnic, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego stopnia ochrony, jest w wielu aplikacjach cechą bardzo pożądaną. Znaczenie tego aspektu wzrasta w kontekście miniaturyzacji urządzeń automatyki.

Prefabrykacja
Szaf Sterowniczych

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Programowanie
Sterowników PLC

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Projektowanie
Autocad

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Przewiń do góry