Automatyzacja produkcji

Twoja przewaga nad konkurencją

Inwestując w automatyzację swojej produkcji jesteś o krok przed konkurencją. Specjaliści z Inco System Sp. z o.o. dzięki swojemu doświadczeniu i gwarancji najlepszych rozwiązań stanowią pewnego partnera w procesie rozwoju Twojego biznesu. Skorzystaj z naszej wiedzy i ciesz się brakiem przerw oraz zwiększoną wydajnością produkcji dzięki inwestycji w nasze rozwiązania.

    Skontaktuj się z nami!





    Sprawdź jak możesz zrealizować swój pomysł. Skontaktuj się z nami!

    Automatyzacja produkcji – Automatycznie do celu

    Obecnie wiele zakładów produkcyjnych chcąc wyróżnić się na tle konkurencji jest w trakcie lub przymierza się do inwestycji w automatyzację produkcji. Miejscami podatnymi na automatyzację są stanowiska, w których występuję ograniczona funkcjonalność, a także miejsca, o dużym zaangażowaniu w pracę manualną człowieka. Automatyzacja produkcji jest inwestycją o szybkim okresie zwrotu, sięgającym kilku, kilkunastu miesięcy.

    Sprawdź nasze realizacje

    Jesteś zainteresowany ofertą?

    Zadzwoń do naszych specjalistów

    Szukasz rozwiązania automatyzacji swojej produkcji i wiesz, gdzie jest Twoje wąskie gardło? Masz pomysł na automatyzację produkcji? Skontaktuj się z naszymi inżynierami, chętnie pomożemy Ci w realizacji Twoich pomysłów i kompleksowo poprowadzimy przez proces automatyzacji Twojego zakładu.

    Grzegorz Kamrowski

    Tel. 690 365 776

    Mariusz Potrykus

    Tel. 502 527 480

    Automatyzacja produkcji w pigułce:

    1

    Złożenie zapytania dotyczącego automatyzacji produkcji

    Jeden z ważniejszych etapów, w którym kluczowe jest odnalezienie wąskiego gardła lub niskiej efektywności stanowiska występującego na produkcji. Po zidentyfikowaniu problemu przez Inwestora nasi specjaliści przystępują do rozmów i określenia możliwości automatyzacji stanowiska pracy.  Wykonujemy również audyty zakładów produkcyjnych, pomagając Inwestorom w rozpoznaniu stanowisk mało efektywnych, podatnych na wprowadzenie automatyzacji.

    2

    Rozmowy na temat funkcjonalności zautomatyzowanego stanowiska

    Jesteśmy nastawieni na kontakt bezpośredni. Po złożeniu pierwszego zapytania dążymy do spotkania, aby móc lepiej poznać oczekiwania Inwestora oraz wspólnie porozmawiać na temat możliwości i sposobu automatyzacji produkcji. W czasie wizyty nasi inżynierowie starają się dotrzeć do najdrobniejszych szczegółów, zadają dogłębne pytania w celu uzyskania pełnej wiedzy na temat potrzeb naszych Klientów i przedstawią dostępne rozwiązania na rynku. Chętnie polegają na doświadczeniu i wymianie opinii z Inwestorem.

    3

    Przedstawienie koncepcji automatyzacji

    Po rozmowach nasza kadra specjalistów opracowuje koncepcję automatyzacji produkcji wraz ze wstępną wizualizacją. W dostarczonym projekcie zawarte są informację na temat specyfikacji danego stanowiska pracy i parametry techniczne jakimi się charakteryzuje. Jest to czas na wprowadzenie zmian projektowych, wdrożenie uwag ze strony Inwestora oraz końcowe opracowanie koncepcji automatyzacji.

    4

    Rozpoczęcie pracy nad automatyzacją produkcji

    Jeden z ważniejszych etapów, w którym kluczowe jest odnalezienie wąskiego gardła lub niskiej efektywności stanowiska występującego na produkcji. Po zidentyfikowaniu problemu przez Inwestora nasi specjaliści przystępują do rozmów i określenia możliwości automatyzacji stanowiska pracy.  Wykonujemy również audyty zakładów produkcyjnych, pomagając Inwestorom w rozpoznaniu stanowisk mało efektywnych, podatnych na wprowadzenie automatyzacji.

    5

    Prace projektowe

    Prace projektowe rozpoczynają się równolegle na trzech płaszczyznach – mechanicznym, elektrycznym i softwearowym. Jest to okres, w którym Inwestor otrzymuje regularne informacje na temat postępów prac jakie zachodzą w czasie realizacji projektu automatyzacji procesów produkcyjnych. Dostarczanie stanowisk zautomatyzowanych możemy podzielić na etapy, dzięki którym Inwestor ma możliwość szybszego użytkowania części z całego stanowiska.

    6

    Proces montażu podczas automatyzacji produkcji

    Zakończenie prac projektowych oznacza rozpoczęcie testów zautomatyzowanych stanowisk pracy w naszej siedzibie. Po montażu zaprojektowanej maszyny przechodzimy do uruchomienia maszyny i przetestowania każdej z funkcji. Dzięki temu Klient ma pewność, iż stanowisko, które otrzyma jest w pełni funkcjonalne i dostarczenie jego do zakładu oznacza sprawne uruchomienie i rozpoczęcie produkcji.

    7

    Transport w czasie automatyzacji produkcji

    Po uzyskaniu wymaganej funkcjonalności zautomatyzowanego stanowiska na testach, produkt zostaje odpowiednio zabezpieczony i przewieziony do siedziby Klienta, gdzie rozpoczyna się proces uruchomienia. Na tym etapie nad całością wdrożenia czuwa nasz zespół inżynierów, który jest dodatkowo wsparty przez zespół techników odpowiedzialnych za posadowienie i montaż konstrukcji.

    8

    Rozpoczęcie produkcji

    W końcowym etapie przeszkolony zostaje personel Inwestora pod względem użytkowania zautomatyzowanego stanowiska pracy, prowadzony jest nadzór nad pracami oraz podpisane zostają dokumenty potwierdzające odbiór stanowiska. Po przekazaniu stanowiska w ręce Klienta, możemy zaoferować objęcie produktu gwarancją 12-miesięczną, z możliwością przedłużenia jej o kolejny okres, na warunkach określonych w Ogólnych Warunkach Sprzedaży.

    Najczęściej zadawane pytania:

    Czym jest automatyzacja produkcji?

    Automatyzacja produkcji to proces polegający na zidentyfikowaniu i eliminacji stanowisk pracy manualnych, o niskiej efektywności i zastąpieniu ich stanowiskami zautomatyzowanymi, które cechują się dużą wydajnością produkcji, nieprzerwanym działaniem i wysokim współczynnikiem zachowania zgodności produktu obrabianego z produktem docelowym.

    Automatyzacja produkcji – korzyści

    Wykorzystywanie automatyzacji produkcji niesie za sobą wiele korzyści. Automatyzacja jest ściśle związana z rolą lidera branży, ponieważ to zakłady aspirujące do tego miana najchętniej się automatyzują zastępując zawodny czynnik ludzki zautomatyzowanymi stanowiskami, które podnoszą efektywność produkcji zakładów, działają nieprzerwanie i niwelują ilość pomyłek.

    Czym jest robotyzacja produkcji?

    Ściśle związane z automatyzacją produkcji jest robotyzacja produkcji, która bezpośrednio odpowiada za zastąpienie powtarzalnej pracy ludzi robotami. Prace, w których roboty obecnie zyskują na uznaniu to czynności powtarzalne, charakteryzujące się wzmożoną pracą fizyczną polegającą na przekładaniu lub paletyzacji towaru, tzw. pick and place oraz równie powtarzalne prace spawalnicze.

    Automatyzacja produkcji jak zacząć?

    Proces automatyzacji produkcji rozpoczyna się od zapytania ze strony Klienta lub poprzez audyt wewnętrzny przeprowadzony przez naszych specjalistów, którzy określą wąskie gardła produkcji, czyli miejsca, w których występuje obniżona efektywność stanowisk pracy o dużej powtarzalności.

    Ile kosztuje automatyzacja produkcji?

    Automatyzacja produkcji jest opracowywana indywidualnie, co oznacza, iż koszt takiej automatyzacji jest również wyceniany indywidualnie. Na koszty automatyzacji produkcji mają wpływ takie aspekty jak: zaawansowanie technologiczne, trudności techniczne czy rodzaj przetwarzanego produktu.

    Ile trwa automatyzacja produkcji?

    Automatyzacja produkcji to proces długotrwały, dzieli się na kilka faz: projektową, prototypową, testową i uruchomienie. Całość prac zależy od zaawansowania projektowanego, automatycznego stanowiska i może trwać od miesiąca, dwóch do nawet roku. W czasie prowadzonych, cyklicznych spotkań Inwestor ma ciągły dostęp do aktualności oraz informacji na temat prowadzonych działań i postępów prac. 

    Co zyskuje dzięki automatyzacji produkcji?

    Zakłady korzystające z automatyzacji produkcji przede wszystkim stawiają na innowacyjność oraz chęć bycia o krok przed konkurencją. Automatyzacja produkcji w obecnych czasach jest niezbędna do osiągnięcia miana lidera w danej gałęzi rynku. Stawiając na automatyzację Inwestor zyskuje pod wieloma aspektami, m.in. zwiększa efektywność produkcji, poprawia dokładność wzorca, niweluje pomyłki oraz zastępuje zawodny czynnik ludzki opracowaną przez nasz zespół technologią, przewidywalną i konfigurowalną.

    Czy automatyzacja produkcji jest mi potrzebna?

    Zakłady produkcyjne coraz częściej zauważają konieczność zastosowania automatyzacji produkcji, najczęściej w momencie gdy rozpoznają stanowiska pracy, w których występuje niska efektywność. Wówczas skorzystanie z automatyzacji produkcji eliminuje wąskie gardło i pozwala podnieść całkowitą efektywność produkcji zakładu o kilka, a nawet kilkanaście procent.

    Kiedy czas na automatyzację produkcji?

    Automatyzacja produkcji znajdzie zastosowanie zarówno w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. W większości zakładów planiści w konsultacji ze specjalistami z Inco System, wspólnie opracowują harmonogram prac i jeśli to konieczne razem ustalają odpowiednie przerwy w produkcji, pozwalające na uruchomienie dostarczonych i zautomatyzowanych stanowisk.

    Jaki jest okres zwrotu z automatyzacji produkcji?

    Okres zwrotu w procesach automatyzacji produkcji jest zmienny i zależny od wielu czynników, m.in. wzrostu jakości przetwarzanych produktów, czasu przezbrajania maszyn czy wskaźnika wydajności produkcji. Inżynierowie Inco System dążą do jak najkrótszego okresu zwrotu dla Klienta, za średnią przyjmując okres ok. 10-12 miesięcy.

    Inco System Sp. z o.o.

    NIP: 5842813166
    REGON: 521080760
    KRS: 0000949118

    Adres

    Produkcja – warsztat
    ul. Juliusza Słowackiego 185
    80-298 Gdańsk

    Biuro:
    ul. Jabłoniowa 20/111F
    80-175 Gdańsk

    Kontakt

    +48 690 365 776
    +48 502 527 480
    kontakt@inco-system.com

    Przewiń na górę