Automatyzacja Produkcji

Firma Inco System oferuje kompleksową obsługę w zakresie automatyzacji produkcji zakładów przemysłowych, automatyzację maszyn, linii produkcyjnych, linii technologicznych, automatyki budynkowej i systemów BMS. Realizujemy maszyny i ciągi technologiczne dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów.
Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji na każdym etapie wdrażania automatyzacji procesów przemysłowych od budowy, aż po serwis i modernizacje istniejących systemów.
Sprawdź jak możesz zrealizować swój pomysł. Skonsultuj się z Inżynierem.

Jak działamy

Korzystając z naszego bogatego doświadczenia opracowujemy i wdrażamy nowoczesne i sprawdzone rozwiązania systemów automatyki przemysłowej. Dobieramy najlepsze rozwiązania, na indywidualne potrzeby każdego Klienta. Realizujemy usługi na podstawie gotowych projektów lub opracowujemy i wdrażamy autorskie systemy sterowania pozwalające zwiększyć efektywność i wydajność zakładów.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji na każdym etapie tj. od koncepcji projektu zgłoszonego przez Klienta, poprzez programowanie sterowników PLC, aż po serwis i modernizację gotowego produktu. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Nasza Oferta

Linie produkcyjne

Automatyka przemysłowa - linia produkcyjna grafika

Linie produkcyjne

Linie technologiczne

Automatyka przemysłowa - Linia technologiczna grafika

Linie technologiczne

Automatyka budynkowa

Automatyka przemysłowa - automatyka bydynkowa zdjęcie

Automatyzacja bydynkowa

Automatyzacja
procesu

Automatyzacja procesu w automatyce przemysłowej

Automatyzacja procesu

Przemysłowe instalacje eklektyczne

Przemysłowe instalacje elektryczne - Grafika

Przemysłowe instalacje eklektyczne

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązań,  które możemy dostarczyć Twojej firmie.

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

   690 365 776
   502 527 480
   kontakt@inco-system.com

Inco System
80-298 Gdańsk
Juliusza Słowackiego 185 

NIP: 587-172-14-55
REGON: 383169848

Automatyzacja Produkcji - co to jest?

Obecnie coraz więcej zakładów przemysłowych stanowi miejsce posiadające zautomatyzowane procesy produkcyjne. Rosnąca liczba konkurencji na rynku wymaga produktu najlepszej jakości przy jak najniższych kosztach produkcji, a czas procesu produkcji jest jednym z najważniejszych czynników. Wprowadzanie automatyki w procesie produkcyjnym wpływa na poprawę jakości produktu, zwiększa niezawodność i powtarzalność wykonywanej pracy oraz podnosi sprawność i efektywność zakładu produkcyjnego.

Automatyzacja Produkcji - definicja

Automatyzacja produkcji lub inaczej automatyka przemysłowa to nic innego jak, zastąpienie człowieka i myślenia człowieka przez komputery i maszyny. Patrząc na samo słowo „automatyzacja” możemy nadać mu znaczenie „samonapędzające się” lub „poruszające się samoczynnie”. Słowo automatyka wywodzi się z greckich słów „auto” – „samo” oraz „matos” – „poruszanie się”.

Automatyzacja produkcji jest to krok w kierunku mechanizacji, gdzie wykorzystuje się maszyny do wspomagania lub współpracy z człowiekiem, natomiast kluczowe decyzje mające wpływ na zachodzące procesy w dalszym ciągu pozostają pod kontrolą człowieka, najczęściej pełniącego rolę inżyniera produkcji. Z drugiej strony, możemy w pełni zastąpić człowieka i podejmowane przez niego decyzje, poprzez wykorzystanie sztucznych sieci neuronowych. Podejmowane przez sieć decyzje są uzależnione od zgromadzonych za pomocą czujników i odpowiednio przetworzonych danych. Pozwala to na kontrolowanie procesów maszyn i podejmowanie odpowiednich decyzji bez udziału człowieka.

Automatyzacja Produkcji - jak działa?

System automatyzacji produkcji jest systemem zbudowanym z wielu elementów, z których głównym elementem jest sterownik PLC. Sterownik programowalny jest uniwersalnym urządzeniem mikroprocesorowym przystosowanym do pracy w trudnych warunkach przemysłowych, gdzie jest wykorzystywany do sterowania pracą maszyn, urządzeń oraz całych ciągów technologicznych. Innymi elementami systemu automatyki mogą być układy pomiarowe, czujniki (pomiar temperatury, prędkości itd.) oraz elementy wykonawcze (silniki, siłowniki). Do wizualizacji procesu technologicznego w systemie automatyki wykorzystuje się m.in. system SCADA. System ten obrazuje dany proces technologiczny, aktualne wartości mierzonych parametrów oraz pozwala na sterowanie procesem technologicznym. Z systemem automatyki współpracuje także system sygnalizacji stanu zachodzącego procesu, który informuje obsługę o poprawnej pracy lub awarii.

Automatyka przemysłowa - Grafika

Głównym zadaniem automatyzacji produkcji jest realizacja zaprogramowanych algorytmów sterowania w czasie rzeczywistym, na podstawie analizy sygnałów wejściowych, pochodzących od sterowanego procesu. W wyniku odpowiedzi na zmiany sygnałów wejściowych sterownik generuje odpowiednie sygnały wyjściowe (analogowe lub cyfrowe) i przekazuje je do zewnętrznych urządzeń wykonawczych, w celu uzyskania oczekiwanego działania sterowanego procesu.

Automatyzacja produkcji - zastosowanie.

Automatyzacja produkcji jest wykorzystywana w wielu gałęziach gospodarki i przemysłu. System taki możemy spotkać w większości zakładów produkcyjnych posiadających złożone ciągi technologiczne. Systemy automatyzacji znajdują zastosowanie również w sieciach użyteczności publicznej (np. sieć wodociągowa), czy w systemach automatyki budynkowej (np. BMS).

Systemy automatyki wykorzystywane są w małych aplikacjach (np. pompy, przepustnice) ale także w bardziej zaawansowanych procesach (np. elektrownie, sieci elektroenergetyczne, oczyszczalnie ścieków, linie produkcyjne itd.).

Rodzaje automatyzacji produkcji.

Możemy wyróżnić automatykę stałą, programowalną oraz miękką.

Automatyzacja stała wykorzystywana jest do operacji stałych i powtarzalnych. W tym wypadku trudno jest zmienić działanie maszyny. W związku z tym ten rodzaj automatyki jest nieelastyczny w zapewnieniu różnorodności produkcji, ale zwiększa wydajność przy wyższym tempie produkcji a także zmniejsza koszty jednostkowe.

W automatyzacji programowalnej mamy dużą elastyczność w dokonywaniu zmian w programie sterującym danym procesem technologicznym. Ten rodzaj automatyki najlepiej sprawdza się w produkcji seryjnej, lecz rekonfiguracja sekwencji operacji wymaga dłuższej konfiguracji. Przykładem tego systemu automatyzacji są maszyny sterowane numerycznie lub roboty przemysłowe.

Automatyzacja miękka zapewnia automatyczny sprzęt sterujący, oferując dużą elastyczność w dokonywaniu zmian w projekcie produktu. Zmiany te mogą być wykonywane szybko za pomocą poleceń wydawanych przez obsługę. Automatyzacja ta pozwala na wytwarzanie wielu produktów o różnych zakresach w ramach jednego procesu technologicznego, np. wielofunkcyjne maszyny CNC.

Inco System

Adres

Juliusza Słowackiego 185,
80-298 Gdańsk

NIP: 5871721455
REGON: 383169848

Kontakt

  690 365 776
  502 527 480
  kontakt@inco-system.com

Przewiń do góry